zobacz
film o nas
 
 
 
Lipoterapia podciśnieniowa

Lipodermology – lipoterapia podciśnieniowa

To zabieg idealny dla Ciebie !!!
To masaż podciśnieniowy, który działa na skórę i tkankę łączną

 

Działanie fizjologiczne:

 • drenaż limfatyczny tkanki łącznej
 • przyspieszenie procesów przemiany materii
 • zwiększenie dostaw tlenu i substratów energetycznych i czynnościowych
 • zwiększenie przepływu krwi i limfy
 • pobudzenie przemiany materii w komórkach
 • poprawa napięcia mięśniowego
 • działanie przeciwbólowe i rozluźniające napiętych mięśni
 • przyspieszenie procesów gojenia się tkanki

Efekty:

 • likwidacja cellulite (wszystkie stopnie)
 • likwidacja tkanki tłuszczowej
 • wymodelowanie sylwetki
 • zmniejszenie blizn i rozstępów
 • zmniejszenie obrzęków

Ciekawe pytania:

Co to jest Lipoterapia podciśnieniowa?

To nieinwazyjna metoda wykorzystująca ciągłą próżnię o stałej sile przepływu (terapia próżniowa), która porusza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie.

To opracowana przez naukowców rewelacyjna metoda nieinwazyjnego wyszczuplania przez zmniejszenie komórek tłuszczowych za pomocą masażu podciśnieniowego. Wywołuje to zmniejszenie obwodów ciała: brzucha, pośladków, ud i bioder oraz ukształtowanie sylwetki.

Co to jest terapia próżniowa?

Terapia próżniowa to nieinwazyjna, czyli nieoperacyjna metoda polegająca na zasysaniu próżnią powierzchniowych warstw skóry. Zasysanie otwiera naczynia krwionośne zamknięte przez siłę pompującą serca, co prowadzi w ciągu życia pacjenta do takich znanych nam wszystkim procesów jak: miejscowe gromadzenie się tłuszczu, cellulit i inne zmiany oraz patologie tkanki łącznej.

Jakie rozwiązania proponuje lipoterapia podciśnieniowa ?

Kiedy naczynia krwionośne są otwarte, Lipodermology zwiększa potencjał tlenu i składników odżywczych otrzymywanych przez powierzchniowe tkanki skóry. Równocześnie zwiększa szybkość usuwania toksyn z komórek. Poruszony dzięki zabiegowi płyn wnika w przestrzenie międzykomórkowe. Powstaje tam limfa, która następnie jest odprowadzana przez włosowate naczynia limfatyczne. Siła ssania wynosi maksymalnie 1000 millibarów. Dzięki ciągłemu ssaniu powoduje mechaniczny drenaż limfatyczny.

Jak i kiedy można zobaczyć rezultaty?

Poprawa jest odczuwalna już po pierwszym zabiegu. Jednak optymalne wyniki widoczne są po serii około 12 – 15 zabiegów wykonywanych co drugi dzień. Większość pacjentów  zauważa obniżenie wielkości ubrań o 1-2 rozmiary.
Lipodermology  zwiększa krążenie płynów. Ta poprawa jest odczuwalna przy pierwszej sesji. Pacjentka wraca do domu w lepszym nastroju. Widocznie zwiększa się diureza (cząsteczki tłuszczu są usuwane w naturalny sposób wraz z moczem). Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zmniejszenie się cellulitu. W trakcie serii zabiegów zaleca się również ograniczenia dietetyczne – szczególnie pokarmy niskotłuszczowe i dużą ilość płynów – minimum 2 l na dobę (woda, herbata zielona i czerwona, soki warzywne). Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwia wydalanie tłuszczu z organizmu i zmniejsza obciążenie wątroby. Efekty zabiegu wspomaga oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej.

Jak długo trwa sesja?

Zabieg trwa około 50 min. Taki czas pozwala na piękne wymodelowanie ciała oraz rozbicie miejscowo nagromadzonego tłuszczu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Lipoterapii podciśnieniowej?

Zabieg przeznaczony jest dla osób walczących z otyłością (brzuch, uda, biodra, pośladki). Redukuje tkankę tłuszczową i cellulit w miejscach, w których najtrudniej się ich pozbyć.

Dodatkowe korzyści

Lipodermology nie działa tylko na zgromadzony tłuszcz, ale pobudza również działanie układu limfatycznego, co powoduje dodatkową likwidację obrzęków.
Dzięki odpowiednio skonstruowanej głowicy i specjalistycznej technice masażu następuje poprawa stanu skóry. Staje się ona gładka, młoda i ujędrniona.

Higiena i bezpieczeństwo

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż podciśnieniowy wykonuje się w specjalistycznym kostiumie (tzw. Body Sweet), który zwiększa  poślizg rolek i nie dopuszcza do uszkodzeń skóry.
Każda pacjentka otrzymuje go przy zabiegu w Instytucie, bądź ma możliwość zakupienia swojego własnego Body Sweet. Posiadamy kostiumy w różnych rozmiarach.

 
 
 

Polityka jakości

Nowości

Promocje

Wydarzenia

Prasa

M-Wit © 2012
Copyright © 2008 Instytut Kosmetologii Image. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne sa prawnie chronione i stanowia własnosć intelektualna IKI.
Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucyjnych, modyfikacja i publikacja bez pisemnej zgody firmy IKI sa zabronione.